Σκόνταψε στην Βούλα ο ΚΑΟΚ...!

Στην τρίτη του ήττα στο πρωτάθλημα υποχρέωσε τον Τρίτωνα ο Πανελευσινιακός, ο οποίος σε παιχνίδι επιβίωσης για αυτόν, επικράτησε στο κλειστό της Γούβας με 78-70.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Πανερυθραϊκός, ο οποίος με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο (37-16 επιμέρους σκορ) νίκησε το Παγκράτι με 72-49, το οποίο ουσιαστικά δεν εμφανίστηκε ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ μεγάλη ανατροπή πέτυχε η Νέα Κηφισιά, η οποία αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, επέστρεψε και νίκησε το Ηράκλειο με 92-88.
Ο Πανερυθραϊκος, μετά το αρχικό 18-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, έκλεισε το ημίχρονο στο 35-23, για να ανεβάσει την διαφορά και στο +24 (48-24), με τον Γιαουρτόγλου να κάνει τρομερό παιχνίδι. Η διαφορά έφτασε και στο 60-32, με το τέταρτο δεκάλεπτο να έχει τυπική διαδικασία, και τους φιλοξενούμενους να μην έχουν κανένα παίκτη με διψήφιο αριθμό πόντων.
Εδώ παρακολουθήσατε το live του basketa.gr
Β’ Εθνική (Νότος)
9η αγωνιστική
Ιπποκράτης Κω – Μανδραϊκός 63-55
ΑΕΝ Κηφισιάς – Ηράκλειο 92-88 (75-75 κ.αγ.)

Διαιτητές : Λογοθέτης-Ρίζος
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής): Αγγελόπουλος 15, Βαρδαβάς 7, Τοπάλης 13(2), Αυγενικός 16(3), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 12, Μόρφης 4, Γάργαλης 2, Μπάλας 3(1), Ματσάγγος, Παπάδης, Καματερός.
Κορινθος (Νικητοπόυλος, Διαμαντίδης) : Δανιήλ 12(3), Σακκελαράκης 3, Κεφαλάς 6, Γιανναλέτσος 18, Μακρής 10(2), Πράτης 9(1), Καρούζος 8(2), Ράπτης, Κατσαμάκης 5(1), Γεωργούδης, Σκορδάς, Αντωνόπουλος.