Μοιρασιά στο Κιάτο!

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχθηκαν Πέλοπας Κιάτου και Ιωνικός σήμερα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου.
Οι νικαιώτες προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, όταν στο 6ο λεπτό ο Κορνέζος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και με σουτ έγραψε το 0-1. Στο 32′ οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Ζαγοριανό που αστόχησε σε τετ-α-τετ.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54′ ο Πέλοπας απώλεσε σημαντική ευκαιρία με τον Μυργιώτη, ο οποίος λάθεψε προ του Κουρεπίνη. Οι γηπεδούχοι πίεζαν και τελικά κατόρθωσαν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 80′. Ο Πράτος σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Μυργιώτης πήρε το «ριμπάουντ» και έστειλε την μπάλα στο πλεκτό. Τελευταία καλή στιγμή στο παιχνίδι η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πλάκα, την οποία απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ριζάι.