Με το ένα πόδι στο final-for οι νεάνιδες του Ποσειδώνα!

Για δεύτερη συνεχή χρονιά φαίνεται πως θα δώσει το παρόν στο Final-Four του Πρωταθλήματος της Ένωσης Πελοποννήσου { εκεί όπου την περσινή περίοδο έλαβε την πρώτη θέση και αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια και εν συνεχεία τριταθλήτρια Ελλάδος} η ομάδα των Νεανίδων του Ομίλου μας ύστερα από τον πρώτο αγώνα με αντίπαλο τον συνονόματό μας Ποσειδώνα Καλαμάτας το Σάββατο 25-11-2017 στο ¨Γαλανοπούλειο¨ την οποία νίκησε σχετικά εύκολα με 3-0 σετ : 25-20 , 25-13 , 25-16 .
Οι νεαρές αθλήτριες της ομάδος μας αυτής της ηλικιακής κατηγορίας και μόνο με την πολύ πιθανή παρουσίας τους στα τελικά του πρωταθλήματος έκαναν την υπέρβαση σε αυτόν τον θεσμό για δεύτερη συνεχή Αγωνιστική Περίοδο { παρά τις ατυχίες με τραυματισμούς και αποχωρήσεις και την ανανέωση σχετικά με την περσινή } για αυτόν τον λόγο τους αξίζουν συγχαρητήρια , καθώς στην συνείδηση μας αποτελούν τις πρωταθλήτριες όποια και αν είναι η τελική τους φετινή κατάταξη στον θεσμό .