Μπορεί ο Πέλοπας να είχε ρεπό, όμως οι άλλες δύο Κορινθιακές ομάδες, έχασαν μέσα στο γήπεδα του σήμερα για τον 60 όμιλο του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.
ΑΟ Λουτράκι-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1
ΓΑΣ Ιάλυσος - ΑΣ Ρόδου 1-1
9/10, 15:30 Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Προοδευτική Νεολαία
Ρεπό: Πέλοπας Κιάτου

Νίκη πρωτιάς πήρε ο Ασπρόπυργος στο Ζευγολατιό με 1-0, καθώς, μετά τα υπόλοιπα αποτελέσματα βρίσκεται στην κορυφή του έκτου ομίλου. Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Κατσίκης.

ΑΟΛ- Κερατσίνι: 0-1

Μια σπουδαία -εξάποντη νίκη πετύχε το Κερατσίνι κόντρα στο Λουτράκι με 1-0 χάρις  στο γκολ του Παναγιώτη Καλογιάννη  στο 60ο λεπτό.
Οι «Ροσονέρι»  ήταν καλύτεροι στο παιχνίδικαι απώλεσαν πολύ καλές ευκαιρίες με κύριους πρωταγωνιστές  τους Ντούλια (18-27) και Μπερνιδάκη στο 25.
Με τον τελευταίο να μην μπορεί να σκοράρει στο 48ο λεπτό απο καλή θέση, όμως στο 60, έγινε το 0-1, όταν ο Μπερνιδάκης έκανε το  σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Καλογιάννη που απο κοντά σκόραρε.
Οι Πειραιώτες πρόσεξαν αρκετά το αμυντικό κομμάτι και δε δέχτηκαν πολλές φάσεις, ενώ στην κόντρα απειλούσαν  με τους Μπερνιδάκη-Ντούλια και Καλογιάννη.
Το Λουτράκι έχασε την καλύτερη του ευκαιρία  στις καθυστερήσεις με το δοκάρι του Γούλα απο σέντρα σουτ που επιχείρησε.