Μοιράστηκαν βαθμούς Ποσειδώνας και Ιωνικός

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ποσειδώνα με τον Ιωνικό. Το ματς είχε αρκετές διακυμάνσεις όμως στο τέλος οι δυο αντίπαλοι έμειναν στην ισοπαλία (25-25) και πήραν από έναν βαθμό.
Το πρώτο μέρος ενώ στο μεγαλύτερο μέρος του ήταν ισορροπημένο, στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός πήρε κεφάλι στο σκορ και έκλεισε το ημίχρονο με 12-16. Στο δεύτερο μέρος ο Ποσειδώνας ισορρόπησε και πήρε το προβάδισμα όμως ο Ιωνικός δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή και έφυγε με την ισοπαλία από το Λουτράκι.
Πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 7-7, 8-8, 11-11, 12-16 (ημ), 15-18, 16-18, 19-19, 21-20, 24-23, 25-25.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: (Τούτσης): Αικατερίνης 5, Πλιάκουρας, Παλαιολόγος 1, Γκίκας 2, Τυφτικίδης, Μαρινάκης, Μπεκιάρης 4, Βλαχογεώργος, Δώδας, Οικονόμου, Φίλης, Βασιλειάδης 9, Ρουμελιώτης 4.
Ιωνικός Ν.Φ. (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Αργυράκης 5, Κώστας, Βασιλείου,  Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 5, Παναγιώτου, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος 2, Μάγκος 4, Τσαγκαγεώργας 1, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Σωτηρίου, Μπουλούμπασης,
Διαιτητές: Αβράμης, Καραπάνος. Δίλεπτες: 4/4 Πέναλτι: 4/4, 2/5