Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο Ποσειδώνας

Δεύτερη νίκη και πρόκριση στην επομένη φάση  του κυπέλλου ΕΣΧΑ ''Φ.ΜΠΑΒΑΣ’’  για την ομάδα του Ποσειδώνα Λουτρακίου απέναντι στην ομάδα του Αθηναϊκού με  24-20 , στο κλειστό Γ.Γαλανόπουλος στο Λουτράκι.

Στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας οι γηπεδούχοι το πλεονέκτημα των 6 τέρματων (22-28)  από το 1ο ματς  στο Βύρωνα,  δεν άφησαν κανένα περιθώριο  στον φιλοξενούμενο να τους  απειλήσει, κλείνοντας το ημίχρονο 15-8 υπέρ τους.
Η Συνέχεια ήταν ανάλογη στο Β’ ημίχρονο με το γηπεδούχο  να διευρύνει την διαφορά στο 45’ στα 10 τέρματα (22-12). Στο  τελευταίο τέταρτο  ο προπονητής των γηπεδούχων έδωσε χρόνο συμμετοχής στους εφήβους της ομάδα με αποτέλεσμα η φιλοξενούμενοι να το εκμεταλλευτούν και να μειώσουν την διαφορά στα τέσσερα τέρματα 24-20, που ήταν και το τελικό σκορ.

Α.Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣΒ   24-20
Πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 7-3, 9-4, 12-5, 15-8  (ημχ.),
    16-11, 20-11, 22-12, 23-14, 24-17, 24-20 (τελ).

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣΒ: (Ζαχαράκης Γ.) Βαρελτζής(1), Διαμαντάκος(2), Βαμβούκας , Κραουνάκης (5), Τσαναβάρης, Κοντόγιωργος (1), Ντόντος, Βασαλός, Γυθούας, Δικηγόρος (2) , Μαραγκάκης, Ξαγοράρης(1), Νικολάου(4), Τσικριτέας(1), Μαρούγκας , Παπαδάκης(3)

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Τουτσης Κ.): Αικατερίνης,Τσιέλος, Παλαιολόγος(1), Γκίκας, Δημητρόπουλος (4) Κάπης(1), Τυφτικίδης (2), Μπεκίαρης (5),  Σταματίου , Βλαχογεώργιος, Οικονόμου(5), Φίλης, Βασιλειάδης (4), Ρουμελιώτης (2), Δώδας.

Διαιτητές: Καρατράντος Στ. – Γερουλάνος Σ.