Τεράστια νίκη 69-66 πήρε ο ΚΑΟΚ στην Κόρινθο...!

Και ο ΚΑΟΚ στο κλειστό γυμναστήριο Κορίνθου, κατάφερε και κέρδισε το ντέρμπι...!!!
Νίκησε με 69-66 τον αντίπαλο του στην διεκδίκηση της ανόδου Ικαρο νέας Σμύρνης..!
Συνέχεια δόθηκε στο συναρπαστικό πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής με τα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής.

Στις νίκες επέστρεψε η πρωτοπόρος της βαθμολογικής κατάταξης, Δάφνη Δαφνίου, αφού χωρίς να δυσκολευτεί επικράτησε της Ερμιονίδας με 85-79. Οι γηπεδούχοι επέβαλαν από νωρίς τον ρυθμό τους και έτσι έφτασαν σε μία άνετη νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή.
Ο Άρης Πετρούπολης απέδειξε για ακόμη μία φορά πως δεν είναι εύκολος αντίπαλος, νικώντας την τέταρτη της βαθμολογικής κατάταξης, Ένωση Ιλίου με 71-64.
Ο Κεραυνός Αιγίου επικράτησε της Πεύκης με 77-68, ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ για 20 λεπτά όμως στην επανάληψη οι παίκτες του Κεραυνού μπήκαν δυνατά, έτοιμοι για τη νίκη και τα κατάφεραν.