Με το δεξί ξεκίνησε το 2017 ο Βυζαντινός Λουτρακίου

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ – ΒΥZANTINOΣ Α.Ο ΛΟΥΤΑΚΙΟΥ 19-25
Ξεκίνημα με το δεξί για το 2017 έκανε η ομάδα του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ Α.Ο. Λουτρακίου επικρατώντας του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ 19-25 για τους οκτώ του κυπέλλου ΕΣΧΑ ''Φ.ΜΠΑΒΑΣ 'στο κλειστό γήπεδο του Πανελληνίου.
Γκολ-γκολ ξεκίνησαν οι 2 ομάδες με την ομάδα του Βυζαντινού στο 15ο λεπτό να παίρνει διαφορά με 3 τερμάτων 05-08. Στη συνέχεια η ομάδα του Πανιωνίου προσπάθησε να αντίδραση χωρίς να μειώσει την διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει 10-15 υπέρ του Βυζαντινού.
Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Πέτρου Παπαδόπουλο μπήκε δυναμικά και με αμείωτη την απόδοση της, στο 45 λεπτό αύξησε την διαφορά, στα οκτω(8) τέρματα(12-20).Στη συνέχεια η ομάδα του Βυζαντινού δοκίμασε διαφορετικά σχήματα και συνεργασίες με αποτέλεσμα η ομάδα του Πανιώνιου να τις εκμεταλλευτεί και να μείωση τη διαφορά στα 6 τέρματα (19-25) που ήταν και το τελικό σκορ.
Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στο Λουτράκι.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ- ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 19-25
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 5-8, 6-9, 4-12, 10-15 (ημχ.),
11-19, 12-19, 13-20, 15-21, 17-22, 19-25 (τελ)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ: (Ζωγραφιφης Τρ.) Χαντζης ,Λάζαρης (1),Ζαφειράκος , Μαραμάθας Αν., Νικολόπουλος (4), Γκότσης Κων/νος (4),κονιος Αν., Ζαγκας (3), Τσαλαπατης Αλ. (1), Ρουντος Ν., Μιχελάκος , Αργυρός Ι. , Ρούντος , Βέρρας Ε.(2), Μπλαχούμης Ηλ. Μιχελακός Γ.(2) , Παπαδάκης Εμ.(1), Ρεπούλιας Κ., ,Κουμασίτης Π(1).
ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ.(1), Πλιακούρας Χρ. ,Γκίκας Μ. (5),Κάπης, Βλαχογεώργιος Κων. ,Μπάμπης Θεό.(1), Παπαδόπουλος Π., Παλαιολόγος(2) ,Σακέλλης Ιων.(1) ,Μαρινάκης Χαρ., Παππάς Δημ.,Οικονόμου Ευαγ. (1),Φίλης Αν (2). ,Ρουμελιώτης Αλ. (6), Βασιλειάδης Κ.(6)
Διαιτητές: Συρεπίσιος- Καρατζίνας, Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 0/0-1/2