Μετά απο 14 αγώνες έχασαν οι γυναίκες του Αρη Κορίνθου

Η Κόρινθος έχει μία γυναικεία ομάδα που παίζει στην Β' Εθνική μάλιστα.!

Μετά από 14 αγώνες αήττητος ( 13 συνεχόμενες νίκες και μία ισοπαλία ) ο Άρης Κορίνθου έχασε στην Κόρινθο από την ομάδα του Μεσολογγίου η οποία φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 0-3.

Μετά από τον χιονιά ο αγώνας έγινε σε μία ηλιόλουστη μέρα και οι Μεσολογγίτισες ήθελαν από το πρώτο λεπτό να δείξουν ότι θα πάρουν τον αγώνα .
‘Έτσι στο 5 η τερματοφύλακας του Άρη Κοτσώνη κράτησε το μηδέν σε ένα επικίνδυνο φάουλ , ενώ στο 14 λεπτό η Μαρκουτσά είχε σουτ στο δοκάρι .
Ο Άρης αντέδρασε και σε ένα σόλο της Βέρρα η οποία πέρασε όποια βρήκε μπροστά της η Νταβανίση της είπε όχι .
Στο αμέσως επόμενο λεπτό το Μεσολόγγι άνοιξε το σκορ με την Βάτσικα κάνοντας το 0-1 και η ίδια στο 23 έκανε το 0-2 με σουτ.
Μετά την ψυχρολουσία αυτή ο προπονητής του ΑΡΗ Χρήστος  Καρσιώτης έκανε κάποιες διορθωτικές κινήσεις και έφερε το παιχνίδι στα ίσα χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε αποφασισμένος να γυρίσει το παιχνίδι η τύχη όμως δεν τον βοήθησε όταν στο 46 και στο 49 κεφαλιές της Δεμεντζόγλου από πολύ κοντά δεν βρήκαν στόχο, σουτ της Βέρρα στο 48 απέκρουσε η Νταβανίση, κεφαλιά της Δαρσινού στο 62 μόλις άουτ και ήρθε στο 68 η Πούλιου σε μία αντεπίθεση να κάνει το 0-3 μετά από άψογο πλασέ.
Ό Άρης είχε δοκάρι με την Βέρρα στο 77 σε απευθείας φάουλ και κάπου εκεί τελείωσε ο αγώνας .
Ο διαιτητής από την Αχαΐα Ανδριανός με τους βοηθούς του πολύ καλός κιτρίνισε την Λίπο στο 89 για επικίνδυνο παίξιμο.