Β Εθνική: Διατήρησε το απόλυτο ο Βυζαντινός Λουτρακίου

Με πολύ καλή απόδοση ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ επικράτησε επί της ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ με σκορ 32-22 στο Κλειστό Γυμναστήριο Γ.Γαλανόπουλος του Λουτρακίου.

Η ομάδα του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι καταφέρνοντας μέχρι το 15ο λεπτό της αναμέτρησης να έχει συνεχώς το προβάδισμα .Στο δεύτερο 15ο λέπτο ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ πάτησε το γκάζι και με ένα σερί 7-2 οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να διαμορφώνεται 14-7.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ συνέχισε με αμείωτο ρυθμό
ανεβάζοντας την διαφορά στα 12 γκολ (23-11), δεκαπέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού και έφτασε σε μια εύκολη νίκη 32-22,κερδίζοντας το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων που βρέθηκαν στις κερκίδες για να παρακολουθήσουν την αγαπημένη τους τοπική ομάδα.

Α.Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ - ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 32-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 7-5, 9-5, 12-5, 14-7(ημχ.), 16-9, 19-11, 23-11, 26-17, 28-19, 32-22

ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ. 3,Πλιακούρας Χρ. 1,Γκίκας Μ. 5,Κάπης Αντων. 2, Καρακώστας Αθ. 5,Βλαχογεώργιος Κων. ,Μπάμπης Θεό. 3,Παπαδόπουλος Πέτρ. , Γρουμπός Ιωαν. ,Παλαιολόγος Νικ. 3 ,Σακέλλης Ιων. 1,Μαρινάκης Χαρ. ,Οικονόμου Ευαγ. 2,Φίλης Αν. 2,Ρουμελιώτης Αλ. 5

ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Μουσταιράς Αναστ. ,Συντρίκος Ιωάν. 1,Παππάς Ιωάν. 5,Ρουμελιώτης Νικ. 1,Κορολής Βλάσ. ,Αιβαλιώτης Χρ. 1,Δημητρακόπουλος Σπυρ. 1,Κόκκινος Σπυρ. 5,Αρσενόπουλος Ιωαν. 3,Πορφύρης Παναγ. ,Μιχαλάκης Σωτ. ,Μουζακιώτης Δημ. 4,Αντωνόπουλος Σταύρος 1,Τoralli Xhoi .

Διαιτητές: Φωκίτης Άγγελος - Σκαπέρας Ραφαήλ, Δίλεπτα: 7-7 Πέναλτι: 3/4 -3/6